25 noyabr 2023-cü il tarixində, illər sonra Türkiyə şou-biznesinin super ulduzu, türk Pop Musiqisinin gəlmiş-keçmiş ən böyük sənətçilərindən biri, möhtəşəm ifaları və hərarətli səhnə performansı ilə onlarla ölkədə milyonlarla insanın qəlbini fəth etmiş, yüzlərlə yerli və beynəlxalq laureatlara layiq görülmüş, "Megastar" - Tarkan MDB ölkələrinin paytaxtlarına etdiyi konsert turu çərçivəsində yenidən Bakıda solo konsert proqramı ilə çıxış edib.
Konsert Bakı Kristal Zalında baş tutub, müğənni müxtəlif illərdəki hitlərindən ibarət şou təqdim edib və tamaşaçılar tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanıb - sənətçi Bakı konsertinin ən parlaq anlarını 18000 çox tamaşaçıya nümayiş etdirib. İnstaqram sosial şəbəkəsində megastar tamaşaçılara qeyd edib: "Möhtəşəm gecə oldu. Möhtəşəm idin, Bakı. Super enerjiniz, coşqunuz, marağınız və sevginiz üçün təşəkkür edirəm".

25 ноября 2023 года, много лет спустя, суперзвезда турецкого шоу-бизнеса, один из величайших артистов турецкой поп-музыки за всю историю, своими великолепными выступлениями и теплым сценическим выступлением покорил сердца миллионов людей в десятках стран, награжденный сотнями местных и международных лауреатов., «Мегазвезда» - Таркан вновь выступил с сольной концертной программой в Баку в рамках своего концертного тура по столицам стран СНГ.
Концерт состоялся в BakuCrystalHall, певец представил шоу, состоящее из своих хитов разных лет, и был встречен публикой с большой признательностью - артист показал самые яркие моменты бакинского концерта более чем 18 тысячам зрителей. В социальной сети Instagram мегазвезда отметил зрителям: "Это была чудесная ночь. Ты был прекрасен, Баку. Спасибо за твою суперэнергию, энтузиазм, интерес и любовь".