11-22 may 2017-ci il tarixlərində Bakıda keçiriləcək və IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarına 100 gün geri sayım fleşmobu keşirilmişdir.
Oyunların açılış mərasiminə qədər qalan bu əlamətdar günü qeyd etmək məqsədi ilə 1 fevral tarixində Baku Crystal Hall-da 300-ə yaxın könüllü bir araya gələrək, həmrəyliklə flaşmob keçirib 100 rəqəmini yazdılar. Flaşmobun məqsədi oyunlarda iştirak edəcək könüllülərin qısa müddətdə öz öşlərini həmrəy şəkildə və sevə-sevə görəcəklərini göstərmək idi.
Tədbirdə islam Həmrəyliyi Oyunlarının direktoru və könüllülərin səfiri Elçin Səfərov və müğənni Tünzalə Ağayeva da iştirak edirdi. Onlar da öz növbəsində könüllülərin bu addımını və oyunlardakı rolunu çox qiymətləndirdiklərini qeyd etdilər.

Baku 2017 - 100 days to go
Less than 100 days before IV Islamic Solidarity Games that was held in Baku on 11-22 May 2017. For celebratig this date On February 1, in Baku Crystal Hall about 300 volunteers gathered together and participated in flashmob writing number 100. The purpose of the flash mob was to show to the volunteers who take part in the Games, to refers to their work with love and solidarity.
The director of Solidarity Games and Ambassador of walunteers Elchin Safarov and the singer Tunzala Agayeva took part in the event. They noted that they appreciated volunteers’ role in the Games.