11-22 may 2017-ci il tarixlərində Bakıda keçiriləcək və IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarına 100 gün geri sayım fleşmobu keşirilmişdir.
Oyunların açılış mərasiminə qədər qalan bu əlamətdar günü qeyd etmək məqsədi ilə 1 fevral tarixində Baku Crystal Hall-da 300-ə yaxın könüllü bir araya gələrək, həmrəyliklə flaşmob keçirib 100 rəqəmini yazdılar. Flaşmobun məqsədi oyunlarda iştirak edəcək könüllülərin qısa müddətdə öz öşlərini həmrəy şəkildə və sevə-sevə görəcəklərini göstərmək idi.
Tədbirdə islam Həmrəyliyi Oyunlarının direktoru və könüllülərin səfiri Elçin Səfərov və müğənni Tünzalə Ağayeva da iştirak edirdi. Onlar da öz növbəsində könüllülərin bu addımını və oyunlardakı rolunu çox qiymətləndirdiklərini qeyd etdilər.

Baku 2017 - 100 дней
проведен флэш-моб 100 дней обратного счета. Чтобы отметить знаменательный день отсчета до церемонии открытия, 1-го февраля в Baku Crystal Hall собрались около 300 волонтеров и поучаствовали в флэш-мобе, написав цифру 100. Цель флэш-моба заключалась в том, чтобы показать волонтёрам, которые приняли участие в Играх, чтобы они с любовью и солидарностью относились к своей работе.
В мероприятии приняли участие директор Игр Солидарности и посол волонтеров Эльчин Сафаров и певица Тунзаля Агаева. Они, в свою очередь, отметили, что ценят роль волонтеров в Играх.