Nikolay Baskov - "OYUN" adlı şou
2017-сi il 28 avqust tarixində rusiyanın "Qızıl Səsi", xalq artisti 41-ci ad gününü Baku Crystal Hall səhnəsində möhtəşəm “OYUN” şousu ilə keçirib.
“OYUN”şousu - səhnələşdirilmiş bir tamaşadır. Bu şouda vokal, xoreoqrafiya, pantomima, akrobatika və dəbdəbəli səhnə dekorasiyaları, gözəl geyimlər, tarix və müasirlik, nadir effektlər və texnologiya yer alıb.
Nikolay şounu hazırlamaq üçün belə layihələr üzrə tanınan rusiyanın görkəmli sənətkar, rejissor Aleksey Seçenovu dəvət edib, həm də Ümumdünya universiadasının mərasimində bədii gimnastika üzrə Avropa çempionatının, Rusiya milli musiqi mükafatı və bir çox digər genişmiqyaslı tədbirlər üzrə. Geyim yaradılması üzərində rəssamlar-modelyerlər Valentin Yudaşkin və Vladimir Seredin işləmişdir.
Konsert futbol üzrə dünya Çempionatının səfiri, idman teleaparıcı Viktoriya Lopiryovanın təbriki ilə başlayıb. Gecənin xüsusi qonaqları Alina Avqust və Sofiya Кalçeva (Sofi) olublar.
Konsertində iştirak edən Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, "Bakı" jurnalının baş redaktoru, Leyla Əliyevanı artist xoş sözlərlə səhnədən salamladı.
Konsertdən sonra Nikolay Baskov Baku Crystal Hall-un "Qonaq Kitabında" öz minnətdarlığını yazıb: "Sevginizə görə çox sağ olun və bu günü heç vaxt unutmayacağam! Ad günümdəki konsert"

Николай Басков - шоу «Игра»
28 августа, 2017-го года «Золотой Голос», народный артист России отметил свой 41-й день рождения на сцене Baku Crystal Hall грандиозным шоу «ИГРА».
Шоу «Игра» — незабываемое театрализованное представление, в котором соединились вокал и хореография, изысканные костюмы и роскошные сценические декорации, пантомима и акробатика, история и современность, уникальные эффекты и технологии.
Для постановки шоу Николай пригласил выдающегося российского мастера, режиссера Алексея Сеченова, известного по таким проектам, как церемонии Всемирной универсиады и чемпионата Европы по художественной гимнастике, Российской национальной музыкальной премии, и по многим другим масштабным мероприятиям. Над созданием костюмов работали художники-модельеры Валентин Юдашкин и Владимир Середин.
Концерт начался с поздравления артиста спортивной телеведущей и послом Чемпионата мира по футболу Викторией Лопыревой. Специальными гостями вечера стали Алина Август и София Кальчева (Софи).
На праздничном концерте приняла участие главный редактор журнала «Баку», вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева, которую артист поприветствовал теплыми словами со сцены.
После концерта Николай Басков написал свою благодарность в «Гостевой Книге» Baku Crystal Hall: «Спасибо за вашу любовь и этот день я не забуду никогда!!! Концерт в мой День Рождения!»