İyunun 16-18 Press Centre`da “Partners & Business Baku 2022” - yerli şirkətlərin tanıtım sərgi-konfransı baş tutub.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi, Azərbaycan Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası və “Marsol” MMC-nin birgə təşkilatçılığı, “Kapital Bank”ın tərəfdaşlığı ilə təşkil olunmuş sərgidə sənaye, kənd təsərrüfatı, qida, İKT, təhsil, inşaat, logistika, tekstil və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 200-ə yaxın yerli şirkətin məhsul və xidmətləri təqdim olunub.
Sərginin məqsədi Azərbaycan şirkətlərinin daha geniş tanıdılması, bazarlara çıxış imkanlarının genişləndirilməsi, yerli şirkətlər arasında biznes tərəfdaşlığının inkişaf etdirilməsi və yeni əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulmasıdır.
Sərgi çərçivəsində dövlət qurumlarının və sahibkarların iştirakı ilə konfrans keçirilir. Tədbirdə iqtisadiyyat nazirinin müavini Niyazi Səfərov, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Mustafa Abbasbəyli, Azərbaycan Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının vitse-prezidenti Vüqar Zeynalov, İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin rəisi Məmməd Abbasbəyli, “Marsol” MMC-nin sədri Tural Mustafayev və özəl sektorun təmsilçiləri çıxış ediblər.
Konfrans öz işini “Əmək münasibətləri və məşğulluq altsistemi” - ƏMAS platformasının təqdimatına dair panellə davam etdirib. Konfrans çərçivəsində “Dövlətin sahibkarlığın inkişafında mövcud dəstəkləri və perspektivlər”, “Sahibkarların maliyyə kanallarına çıxış imkanları” və “Regionlarda, xüsusilə işğaldan azad edilmiş ərazilərdə sahibkarlıq və investisiya perspektivləri” mövzularında panel müzakirələr keçirilib.

" The Partners & Business Baku 2022 " - a promotional exhibition-conference of local companies took place at the Press Center on June 16-18.
The exhibition was organized by the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA), the State Employment Agency under the Ministry of Labor and Social Protection, the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) of Azerbaijan and Marsol LLC, in partnership with Kapital Bank. Products and services of about 200 local companies operating in agriculture, food, ICT, education, construction, logistics, textiles and other fields were presented.
The purpose of the exhibition is to promote Azerbaijani companies, expand access to markets, develop business partnerships between local companies and establish new partnerships.
A conference with the participation of government agencies and entrepreneurs is being held as part of the exhibition. The event was attended by Deputy Minister of Economy Niyazi Safarov, Chairman of the Board of KOBIA Orkhan Mammadov, Chairman of the Board of the State Employment Agency Mustafa Abbasbayli, Vice President of the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Vugar Zeynalov, Chief of the State Antimonopoly and Consumer Service under the Ministry of Economy. Mammad Abbasbayli, chairman of Marsol LLC Tural Mustafayev and representatives of the private sector spoke.
The conference continued with a panel on the presentation of the "Labor Relations and Employment Subsystem" - AMAS platform. The conference included panel discussions on "Current state support and prospects for entrepreneurship development", "Access to financial channels for entrepreneurs" and "Entrepreneurship and investment prospects in the regions, especially in the liberated territories."