“UNEC Məzun Günü 2022”
Bakı Kristall Zalda keçirilən təntənəli mərasimdə universitetin rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti, məzunlar və valideynlərlə yanaşı, dövlət rəsmiləri, millət vəkilləri, xarici qonaqlar, ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Məzun Gününün açılışında çıxış edən UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov bu gün 3478 bakalavr, 1678 magistr olmaqla, 5166 tələbənin məzun olduğunu deyib. Məzunları təbrik edən rektor, onları qarşıda yeni sınaqların gözlədiyini, bu parlaq gənclərin bütün sınaqların öhdəsindən layiqincə gələrək, uğur qazanacaqlarından əminliyini ifadə edib.
Azərbaycan Respublikasının təhsil naziri Emin Əmrullayev UNEC-in ali təhsil müəssisələri arasında özünəməxsus yeri olduğunu və ölkənin iqtisadi inkişafına dəyərli töhfələr verdiyini bildirərək, ölkənin bilikli və bacarıqlı gənclərə daim ehtiyac olduğunu deyib.
Məzun Günündə iştirak edən Fransanın Azərbaycandakı səfirliyinin əməkdaşlıq və mədəniyyət üzrə konsulu, Fransız İnstitutunun direktoru Kelle Jerome UNEC ilə Fransanın Montpellier Universiteti arasında 6 ildir ki, reallaşdırılan ikili diplom proqramının əhəmiyyətindən söz açıb. Yeni tədris ilindən UNEC-in 12 tələbəsinin proqram çərçivəsində Fransada təhsil alacağından qürur duyduğunu bildirən səfirlik nümayəndəsi, UNEC ilə Fransa universitetləri arasında əməkdaşlığı digər sahələrdə də inkişaf etdirməkdə maraqlı olduğunu bildirib.
Sonra UNEC-in Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramlarının məzunlarına həmin universitetin diplomları təqdim olunub.
Ənənəvi “papaqatma” mərasimindən sonra Məzun Günü əyləncəli proqram ilə davam edərək, məzunlara unudulmaz anlar yaşadıb. Məzun gününün aparıcısı İlkin Həsəni, möhtəşəm günün qonaqları isə müğənnilər Zamiq Hüseynov və Ayaz Babayev olub.

"UNEC Graduation Day 2022"
State officials, MPs, foreign guests, public representatives took part in the ceremonial ceremony held in the Baku Crystal Hall, along with the university's management, teaching staff, graduates and parents.
Rector of UNEC, Professor Adalat Muradov, speaking at the opening of the Graduation Day, said that 5166 students graduated today, including 3478 bachelors and 1678 masters. Congratulating the graduates, the rector expressed his confidence that new trials await them, and that these bright young people will successfully cope with all trials.
Minister of Education of the Republic of Azerbaijan Emin Amrullayev stated that UNEC has a unique place among higher education institutions and makes valuable contributions to the economic development of the country, saying that the country is always in need of knowledgeable and capable young people.
Consul for cooperation and culture of the French Embassy in Azerbaijan, director of the French Institute, Kelle Jerome, who participated in the Graduation Day, spoke about the importance of the dual diploma program between UNEC and Montpellier University of France, which has been implemented for 6 years. Expressing that he is proud that 12 UNEC students will study in France within the framework of the program from the new academic year, the embassy representative said that he is interested in developing cooperation between UNEC and French universities in other areas.
Then the diplomas of UNEC and Montpellier University of France were presented to the graduates of the dual degree programs.
After the traditional "papagatma" ceremony, the Graduation Day continued with an entertaining program, giving the graduates unforgettable moments. The presenter of the graduation day was Ilkin Hasani, and the guests of the great day were singers Zamiq Huseynov and Ayaz Babayev.