Gənclərin Həmrəylik Festivalı
24 dekabr tarixində Bakı Kristal Zalında Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) təşkilatçılığı və ölkənin aparıcı tələbə və könüllü təşkilatlarının dəstəyi ilə Bakı Kristal Zalında ilin ən möhtəşəm gənclər tədbiri – “Gənclərin Həmrəylik Festivalı” keçirilib.
Festivalda iştirakçılar arasından söz alan gənclər təşkilatlarının üzvləri, qazilər, idmançılar, yaradıcı gənclər, könüllülər bugünkü uğurlarımızın bünövrəsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu və Prezident İlham Əliyev tərəfindən böyük uğurla davam etdirilən siyasi kursun, o cümlədən gənclər siyasətinin durduğunu vurğulayıblar.
Gənclər fürsətdən istifadə edib, dövlət başçısını doğum günü münasibəti ilə təbrik edib, ona öz xoş və səmimi arzularını çatdırıblar.
Çıxışlara yekun olaraq Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurası tərəfindən Azərbaycan gəncləri adından Prezident İlham Əliyevin siyasətinə dəstək bəyanatı səsləndirilib, xalqımızın həmrəylik və Yeni il bayramı təbrik edilib.
Festival ərzində gənclər sevə-sevə dinlədikləri Xalq artistləri Röya Ayxan və Miri Yusif, bəstəkar-müğənni Murad Arif, müğənnilər İlhamə Qasımova və Hiss, həmçinin DJ Kənan “Drums”ın ifasında mahnıların və oynaq musiqilərin sədaları altında rəqs edərək şənləniblər.

Фестиваль молодежной солидарности
24 декабря в Бакинском Кристальном Зале состоялось самое грандиозное молодежное мероприятие года - «Фестиваль солидарности молодежи», организованное Национальным советом молодежных организаций Азербайджанской Республики (NAYORA) и при поддержке ведущих студенческих и волонтерских организаций страны.
Принявшие участие в фестивале члены молодежных организаций, ветераны, спортсмены, творческая молодежь, волонтеры подчеркнули, что основой нашего успеха сегодня является политический курс, в том числе молодежная политика, которая была заложена Великим Лидером Гейдаром Алиевым и с большим успехом продолжен успех президентом Ильхамом Алиевым.
Молодые люди воспользовались возможностью поздравить главу государства с днем рождения и передать ему свои приятные и искренние пожелания.
По итогам выступлений Национальный совет молодежных организаций Азербайджанской Республики от имени молодежи Азербайджана озвучил заявление о поддержке политики Президента Ильхама Алиева, поздравил наш народ с солидарностью и новогодним праздником.
В ходе фестиваля молодые люди танцевали под звуки песен и веселой музыки в исполнении народных артистов Реи Айхан и Мири Юсифа, композитора-певца Мурада Арифа, певцов Ильхамы Гасымовой и Хисс, а также диджея Кенана «Drums», которого они слушали с любовью.