Gənclərin Həmrəylik Festivalı
24 dekabr tarixində Bakı Kristal Zalında Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) təşkilatçılığı və ölkənin aparıcı tələbə və könüllü təşkilatlarının dəstəyi ilə Bakı Kristal Zalında ilin ən möhtəşəm gənclər tədbiri – “Gənclərin Həmrəylik Festivalı” keçirilib.
Festivalda iştirakçılar arasından söz alan gənclər təşkilatlarının üzvləri, qazilər, idmançılar, yaradıcı gənclər, könüllülər bugünkü uğurlarımızın bünövrəsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu və Prezident İlham Əliyev tərəfindən böyük uğurla davam etdirilən siyasi kursun, o cümlədən gənclər siyasətinin durduğunu vurğulayıblar.
Gənclər fürsətdən istifadə edib, dövlət başçısını doğum günü münasibəti ilə təbrik edib, ona öz xoş və səmimi arzularını çatdırıblar.
Çıxışlara yekun olaraq Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurası tərəfindən Azərbaycan gəncləri adından Prezident İlham Əliyevin siyasətinə dəstək bəyanatı səsləndirilib, xalqımızın həmrəylik və Yeni il bayramı təbrik edilib.
Festival ərzində gənclər sevə-sevə dinlədikləri Xalq artistləri Röya Ayxan və Miri Yusif, bəstəkar-müğənni Murad Arif, müğənnilər İlhamə Qasımova və Hiss, həmçinin DJ Kənan “Drums”ın ifasında mahnıların və oynaq musiqilərin sədaları altında rəqs edərək şənləniblər.

Youth Solidarity Festival
On December 24, the grandest youth event of the year - "Youth Solidarity Festival" was held in the Baku Crystal Hall, organized by the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan (NAYORA) and with the support of leading student and volunteer organizations of the country.
Members of youth organizations, veterans, athletes, creative young people, volunteers who took part in the festival emphasized that the foundation of our success today is the political course, including the youth policy, which was founded by Great Leader Heydar Aliyev and continued with great success by President Ilham Aliyev.
Young people used the opportunity to congratulate the head of state on his birthday and convey their pleasant and sincere wishes to him.
At the end of the speeches, the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan voiced a statement of support for President Ilham Aliyev's policy on behalf of the youth of Azerbaijan, and congratulated our people on their solidarity and New Year holiday.
During the festival, young people danced to the sounds of songs and playful music performed by folk artists Roya Aykhan and Miri Yusif, composer-singer Murad Arif, singers Ilhama Gasimova and Hiss, as well as DJ Kenan "Drums", whom they listened to with love.