Dövlət Bayrağı Gününə həsr olunmuş rəsm müsabiqəsi
Dövlət Bayrağı Meydanı Kompleksi İdarəsi Bayraq Günündə tədbir keçirib Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti yanında Dövlət Bayrağı Meydanı Kompleksi İdarəsi 2012-ci il noyabrın 9-da Dövlət Bayrağı Gününə, eyni zamanda, məktəblilər arasında keçirilən rəsm müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılmasına həsr olunmuş tədbir keçirmişdir.
“Baku Crystal Hall”un mətbuat mərkəzində təşkil olunan tədbirdə əvvəlcə Azərbaycan Respublikasının dövlət himni səsləndirilmişdir. Mükafatlandırma mərasimində rəsm müsabiqəsinin qaliblərinə diplomlar, sertifikatlar və qiymətli hədiyyələr təqdim olunmuşdur.

Конкурс рисунков, посвященный Дню Национального Флага
Администрация Комплекса Площади Государственного Флага провела мероприятия, посвященных Дню Национального Флага
9 ноября 2012 года Администрация Комплекса Государственного Флага при Кабинете Министров провела ряд мероприятий, посвященных Дню Национального Флага, а также объявила победителей конкурса рисунков среди школьников.
На мероприятии, организованном в Baku Crystal Hall, вначале прозвучал гимн Азербайджанской Республики. На церемонии награждения победителям конкурса рисунков были вручены сертификаты, дипломы и ценные подарки.
На протяжении мероприятия также была представлена концертная программа с участием деятелей искусств.