Baku World Challenge-2014
1-2 noyabr 2014-cü il tarixində Bakıda Blancpain Sprint Series seriyasının final mərhələsi olan “Baku World Challenge-2014” üçüncü beynəlxalq yarışı keçirilib. Müxtəlif ölkələrdən gəlmiş yarışları beynəlxalq mətbuatda işiqlandıran media işçiləri üçün mətbuat mərkəzində rahat iş şəraiti yaradılmışdı.
Yarış Azərbaycan gənclər və idman nazirliyi və Azərbaycan Avtomobil federasiyasının dəstəyi ilə “Aztexnika” şirkəti tərəfindən təşkil olunub.
Mübarizə Bakıdakı tamami ilə yeni və xüsusi hazırlanmış dörd kilometrlik yarışma trassasında dünyanın titullu pilotları arasında keçib.
İkigünlük çox maraqlı və baxımlı yarışda Belgian Audi Club Team WRT komandası qələbə qazanıb, ikinci yeri Beechdean AMR, üçüncü yeri isə - Phoenix Racing komandası tutub. Yarış bitdikdən sonra qaliblər mətbuat mərkəzinin konfrans zalında media işçiləri ilə görüşüb.

Baku World Challenge-2014
On 1-2 November Baku hosted third international racing Baku World Challenge 2014 which is a finale round to the Blancpain Sprint Series. The favorable operating conditions at the Press Centre were created for the media from different countries covering this sporting event.
Competitions organized by "AzTehnika" with the assistance of the Ministry of Youth and Sports and the Automobile Federation of Azerbaijan. The titled world racers competed on a newly designed 4-kilometer long street – circuit.
As a result of two days exciting competitions the first place gone to the team of Belgian Audi Club Team WRT from Belgium, the second - Beechdean AMR from the UK, the third place - Phoenix Racing from Germany. After the racing winners gave a press conference at the Press Centre.