Formula 1 yarış həftəsonu - Cardi B
28 aprel 2019-cu ildə Bakı Kristal Zalında Formula 1 Azərbaycan Qran Prisi çərçivəsində ikinci ulduz, dünyaca məşhur Amerikalı hip-hop müğənnisi Cardi B-nin möhtəşəm şousu keçirildi.
Dünyaca məşhur hip-hop müğənnisi yarış həftəsonu çərçivəsində Bakı səhnəsində musiqi proqramı ilə Azərbaycan Qran Prisini sona çatdırdı. Konsert proqramında DJ Mendoza və azərbaycanlı ulduz AISEL də iştirak etdilər.
Cardi karyerasına 2015-ci ildə VH1-də "Love & Hip Hop: New York" musiqi layihəsində iştirak etdikdən sonra başlamışdır.
2017-ci ilin fevral ayında Cardy əsas etiket Atlantic Records ilə ilk müqaviləsini imzalayır. İlk "Bodak Yellow" böyük bir hit olur, Billboard Hot 100 cədvəlinin başına çıxmağı bacarır.
Bad Bunny və Jay Balvin'in iştirakı ilə yazılmış «I Like It» adlı singlı Billboard Hot 100'ün ilk pilləsinə qalxdı, beləliklə chartın bütün mövcudluğu zamanı iki ən yaxşı singlına sahib olan ilk qadın repçi halına gətirədi. Cardi, bu onilliyin ilk ifaçısı oldu,hansının ki debüt albomundakı iki singlı Bilboard Hot 100-ün pilləsini üstün tutdu. Maroon 5 «Girls Like You» ilə əməkdaşlıq Cardie-ni ABŞ-dakı üçüncü "bir nömrəli" ən yüksək pillədə qalan rep ifaçısı adlandırdı.

Гоночный уик-энд Формулы 1 - Cardi B
28 апреля 2019-го года в Бакинском Кристальном Зале прошло грандиозное шоу всемирно известной американской хип-хоп певицы Карди Би (Cardi B), которая стала второй звездой в рамках Гран-при Азербайджана Formula 1.
Всемирно известная хип-хоп певица выступила на бакинской сцене в рамках гоночного уикенда, завершив Гран-при Азербайджана музыкальной программой. В концертной программе также приняли участие DJMendoza и азербайджанская звезда AISEL.
Карьеру Карди начала в 2015 году после участия в музыкальном проекте «Love & HipHop: NewYork» на телеканале VH1
В феврале 2017 года Карди подписывает свой первый контракт с крупным лейблом AtlanticRecords. Первый же сингл «BodakYellow» становится большим хитом, ему удаётся добраться до вершины чарта Billboard Hot 100
Сингл «ILikeIt», записанный при участии BadBunny и Джея Бальвина, также добрался до первой строчки Billboard Hot 100, что сделало её первой женщиной-рэпером с двумя топ-синглами за все время существования чарта. Также Карди стала первой исполнительницей в этом десятилетии, два сингла с дебютного альбома которой возглавили Bilboard Hot 100. Коллаборация с Maroon 5 «GirlsLikeYou» принесла Карди третий «номер один» в США, а также она стала рэпершей с самым долгим пребыванием на вершине чарта.