2 fevral Gənclər Günü festivalı
Fevralın 2-də “Baku Crystal Hall”da Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə möhtəşəm Gənclər Festivalı keçirilib. Tədbirdə ölkəmizin Gənclər və İdman naziri Azad Rəhimov iştirak edib.
Qonaqlar üçün kosmozona (robottexnika, elmi şou, transformerlərin çıxışı), oyun avtomatları zonası, kospley və güzgülü şou üçün stendlər, kvest-rum, qraffiti güşəsi, virtual reallıq zonası və s. əyləncələr yaradılmışdı.
Estrada ulduzlarının iştirakı ilə təşkil olunan konsert isə festivalın kulminasiya nöqtəsi oldu. Həmin gün tədbirin qonağı qismində iştirak edən tanınmış idmançılar da Azərbaycan gənclərinə bayram münasibətilə təbrik etdilər.

2 февраля фестиваль Дня Молодежи
2 февраля в Baku Crystal Hall состоялся грандиозный фестиваль молодежи при поддержке Министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики. В мероприятии принял участие министр молодежи и спорта Азад Рагимов.
Для гостей были созданы развлечения (робототехники, научное шоу, шоу трансформеров), зона игровых автоматов, стенды для косплея и зеркального шоу, комната квестов, уголок граффити, зона виртуальной реальности и т. д.
Кульминацией фестиваля стал концерт с участием звезд эстрады. В этот же день известные спортсмены, которые были гостями мероприятия, также поздравили молодежь Азербайджана с праздником.