2 fevral Gənclər Günü festivalı
Fevralın 2-də “Baku Crystal Hall”da Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə möhtəşəm Gənclər Festivalı keçirilib. Tədbirdə ölkəmizin Gənclər və İdman naziri Azad Rəhimov iştirak edib.
Qonaqlar üçün kosmozona (robottexnika, elmi şou, transformerlərin çıxışı), oyun avtomatları zonası, kospley və güzgülü şou üçün stendlər, kvest-rum, qraffiti güşəsi, virtual reallıq zonası və s. əyləncələr yaradılmışdı.
Estrada ulduzlarının iştirakı ilə təşkil olunan konsert isə festivalın kulminasiya nöqtəsi oldu. Həmin gün tədbirin qonağı qismində iştirak edən tanınmış idmançılar da Azərbaycan gənclərinə bayram münasibətilə təbrik etdilər.

February 2 Youth Day festival
On February 2, a grand youth festival was held in Baku Crystal Hall with the support of the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan. The event was attended by the Minister of Youth and Sports Azad Rahimov.
For the guests there were created entertainments (robotics, science shows, transformers shows), an arcade zone, cosplay and mirror show stands, a quest room, a graffiti corner, a virtual reality zone, etc.
The culmination of the festival was a concert with the participation of pop stars. On the same day, famous athletes who were guests of the event also congratulated the youth of Azerbaijan on the holiday.